Марек с 4-а победа в Суперлигата след обрат срещу Монтана

Волейболистите на Марек Юнион Ивкони (Дупница) записаха 4-а победа в първата осмица на Суперлигата, след като обърнаха и се наложиха у дома над Монтана с 3:1 (23:25, 25:23, 25:22, 25:18) в мач от 8-ия кръг, игран тази вечер.

Така дупничани са втори във временното класиране с 13 точки след 4 победи и 3 загуби. Монтана е на 6-о място с едва 2 точки след 1 победа и 3 загуби, но и три мача по-малко. През седмицата монтанчани ще приемат Добруджа 07 (Добрич) в отложена среща от 3-ия кръг. Двубоят е в сряда (3 февруари) от 18,00 часа. В редовния 9-и кръг пък Марек е домакин на Пирин (Разлог) в дербито на Югозапада, а Монтана ще бъде домакин на Левски. Тези мачове са в събота (6 февруари) от 17,00 и 18,00 часа.

Дупничани поведоха в началото на първия гейм, след което редица грешки от тяхна страна доведоха до равенство. Играта продължи точка за точка, след което последваха няколко ситуации с размяна на водачеството, но в крайна сметка Монтана излезе напред след минимална преднина - 25:23. Вдъхновени от предходната част, възходящият ритъм на монтанчани продължи. Доминацията им се запази почти до края, но в ключовите моменти домакините от Марек заиграха по-стабилно и измъкнаха гейма също след 25:23.

Подобно на първия гейм, и в третата част играта бе на амплитуди, но момчетата на Виктор Карагьозов поеха инициативата след 18-а точка. В края разликата, оформена от Марек, бе достатъчна за увеличаване на аванса след 25:22. Четвъртата част започна силно за домакините, които се възползваха и от грешките на съперника. Дупничани останаха стабилни, въпреки опитите да бъдат догонени. В ключовите моменти те запазиха хладнокръвие, но в края се усети леко отпускане За щастие, това не повлия на резултата и Марек се поздрави с победата след 25:18 и 3:1.

Най-полезен за Марек бе Илиян Преспов с 18 точки (3 блока, 4 аса), а Калоян Балабанов добави още 13 точки (1 блок) за победата. За Монтана руският диагонал Максим Сапожков заби 17 точки, а Радослав Попов (1 блок, 1 ас) и Стефан Чавдаров (6 блока!, 2 аса) завършиха с по 16 точки, но и това не бе достатъчно за успех.

Снимки: Национална Волейболна Лига/National Volleyball League