Виляреал се настани в топ 3 след наказателна акция във Виго (видео)

18-яит кръг в Ла Лига започна с гръмка победа на Виляреал при гостуването на Селта - 4:0. "Жълтата подводница" вкара всички голове във вратата на Рубен Бланко още до 31-ата минута. Техни автори станаха Жерард Морено, Мой Гомес, Даниел Парехо и Фернандо Родригес.

Отборът на Унай Емери вече е трети в класирането с актив от 32 точки. Селта пък остана на 8-о място, но записа второ поредно срамно поражение, след като преди няколко дни отпадна от Купата на краля след 2:5 срещу третодивизионния Ибиса.
Дебют за Виляреал направи французинът Етиен Капу, който бе привлечен от Уотфорд. Гостите поведоха в 5-ата минута с гол на Жерард Морено. В основата на попадението беше Дани Парехо, който отне топката и пусна перфектен извеждащ пас към своя съотборник.

В 14-ата минута стражът на Селта Рубен Бланко изрита топката в краката на противников футболист и последва бърза атака, завършена с точен удар на Мой Гомес. Третият гол беше дело на Парехо. Бившият капитан на Валенсия центрира от фаул, топката мина над главите на няколко играчи и спря в мрежата.
В 31-ата минута защитата на Селта отново се провали. Този път Жерард Морено показа, че умее не само да бележи, но и да подава. Той намери с перфектен пас младока Фернандо Родригес, който вкара третия си гол през сезона.

"Жълтата" подводница реализира 4 гола за едно полувреме в мач от Ла Лига за трети път в историята си. Освен това, Виляреал постигна победа с разлика от 4 гола като гост за първи път от 2005 година. Тогава тимът, воден от Мануел Пелегрини, разгроми с 4:0 Реал Сосиедад.