Виляреал се справи с Леванте (видео)

Отборът на Виляреал спечели с 2:1 у дома срещу Леванте в мач от 17-ия кръг на Ла Лига. Победата затвърди четвъртата позиция за тима на Унай Емери.

„Жълтите“ показаха чудесна успеваемост през първото полувреме, реализирайки едно от малкото си положения. В 19-ата минута „подводницата“ изгради хубава атака, Алфонсо Педраса центрира към далечната греда, където младият Фернандо Родригес откри. Гостите изпуснаха две великолепни положения. Дани Гомес пропиля брилянтна възможност на метър и половина от голлинията, а в края на полувремето Серхио Асенхо направи чудесно спасяване.

В 54-ата Жерард Морено първоначално сякаш не овладя добре топката, но пък успя да поеме и да нанесе голов удар за 2:0. В 73-ата „синьо-червените“ намалиха след бързо изпълнение на тъч и центриране на Радоя към свободния Серхио Леон. В 77-ата Жерард Морено уцели греда.