СДВР с извънреден брифинг дали ще бъдат допуснати фенове на Левски за дербито с ЦСКА-София

Дойде време и за първия голям провал на Холанд (видео)

След толкова много бляскави моменти с екипа на Борусия (Дортмунд) Ерлинг Холанд стигна и до първия си сериозен провал за тима. Норвежкият голаджия се оказа големият виновник за издънката на тима при домакинството на Кьолн (1:2) в среща от 9-ия кръг на германския шампионат. И двата гола за гостите дойдоха след корнери, като и в двата случая Холанд беше преборен за топката при центрирането, от което се възползва Елис Скири (9’,61’). Отделно през първото полувреме 20-годишният футболист не успя да вкара сам срещу вратаря, а в последната минута сътвори и един от най-големите пропуски в кариерата си досега, след като от 3-4 метра не уцели опразнената врата.

Иначе Торган Азар (74’) беше намалил изоставането на “жълто-черните”, но в крайна сметка те допуснаха загуба и отстъпиха второто си място в класирането. Успехът на Кьолн е сензационен, защото досега “козлите” нямаха победа в 18 поредни мача и се намираха в зоната на изпадащите, .

За повече от 20 минути заедно в атака за Борусия бяха и Холанд, и другият вундеркинд Юсуфа Мукоко, който е само на 16 години. Двамата бяха част от атаката, при която падна попадението за техния отбор.
Мачът започна с греда на Джейдън Санчо в 4-ата минута.

В 9-ата обаче Кьолн излезе напред. Центриране от ъглов удар в наказателното поле даде възможност на Скири да реализира за 1:0 за гостите. Холанд не успя да се справи в битката за топката, но пък и може би имаше нарушение срещу него. Според съдиите такова не е имало и Кьолн поведе.

В 26-ата Марко Ройс изведе скандинавския си съотборник сам срещу вратаря, но той стреля в аут, като и тук искаше фал срещу себе си, но не го получи.

Дортмунд допусна второ попадение в 61-вата, като и тук Холанд не беше убедителен, а ключова роля и за този гол имаше Мариус Волф, който е преотстъпен в Кьолн точно от Борусия.

Люсиен Фавър вкара триото Мукоко - Азар - Джовани Рейна, като те изработиха попадението на белгиеца за 1:2 в 74-ата.

Преди това Мукоко се беше разминал с гола само две минути след появата си на терена. До края домакините пропуснаха всичките си положения, като освен Холанд, неточен беше и Матс Хумелс.

В сряда вестфалци посрещат Лацио във важен двубой от Шампионската лига, а след това им предстои визита на Айнтрахт (Франкфурт).

Първата победа на Кьолн през сезона в Бундеслигата дойде след осем кръга “суша”. След седмица тимът посреща Волфсбург.