Ювентус и Роналдо отвяха Парма и погледнаха към върха (видео)

Отборът на Ювентус постигна разгромна победа с 4:0 при гостуването си на Парма от 13-ия кръг на Серия "А". Деян Кулушевски (23'), Кристиано Роналдо (26', 48')  и Алваро Мората (86') се погрижиха "Старата госпожа" не само да си тръгне с трите точки, но и за първи път в историята си да вкара четири гола на "Енио Тардини" в един мач.

Андреа Пирло направи четири промени в своя състав след равенството 1:1 с Аталанта. На вратата се появи Джанлуиджи Буфон, а в защита Хуан Куадрадо беше заменен от Алекс Сандро. В халфовата линия играеше Аарън Рамзи вместо контузения Артур, а Кулушевски беше предпочетен пред Федерико Киеза. В атака тандемът отново беше съставен от Роналдо и Мората. Домакините бяха подредени в 4-3-1-2 с Андреас Корнелиус и Жервиньо като нападатели.

В 12-ата минута Уестън Маккени прати топката в наказателното поле, където Рамзи не сполучи с опита си за акробатичен удар. В 15-ата домакините организираха контраатака, при която Буфон отрази опасен шут на Юрай Куцка. В 20-ата Родриго Бентанкур стреля по земя, но не успя да затрудни Луиджи Сепе. В 23-ата Сандро пусна пас в наказателното поле и топката стигна до непокрития Кулушевски, който с удар по земя наказа бившия си тим.
Само три минути по-късно Роналдо удвои аванса на "бианконерите", засичайки с глава центриране на Мората. В 29-ата португалецът се опита да вкара втори гол, но техничният му изстрел мина встрани от вратата. В 38-ата Маккени се строполи в противниковото наказателно поле, но дузпа не последва. В последните секунди на първата част при центриране от корнер американецът отклони топката към Леонардо Бонучи, който от един метър разстояние не успя да уцели вратата със своя удар.
В 48-ата минута Роналдо успя да се разпише за втори път в мача, като този път го стори с шут по земя. Веднага след това Куцка беше оставен непокрит в наказателното поле, но Буфон спаси неговия изстрел. В 55-ата Матайс де Лихт беше точен след изпълнение на корнер, но се оказа, че при центрирането топката е излязла от очертанията на полето и затова голът не беше зачетен. Две минути по-късно Кристиано пропусна да оформи хеттрик, тъй като ударът му с глава излезе в аут.
В 62-ата мощен шут на Бентанкур прелетя покрай вратата. Последва далечен изстрел на Бруно Алвеш, който беше уловен от Буфон. В 73-ата Рикардо Галиоло не успя да умери противниковата врата от близко разстояние. В 80-ата влезлият от скамейката Вилан Сиприен пробва изстрел, който мина над вратата. В 84-ата Сепе отрази шут на резервата Маноло Портанова. Две минути по-късно Данило центрира към Мората, който с глава оформи крайното 4:0 в полза на гостите.

Така третият в класирането Ювентус събра 27 точки и се изравни с втория Интер, като също така стопи преднината на лидера Милан до само една точка преди визитата на "росонерите" на Сасуоло. Парма пък е 15-и с 12 пункта в актива си.

ПАРМА - ЮВЕНТУС 0:4

0:1 Кулушевски (23')
0:2 Роналдо (26')
0:3 Роналдо (48')
0:4 Мората (86')

Парма: Сепе, Якопони, Осорио, Алвеш, Галиоло, Куцка, Ернани, Куртич, Сом, Жервиньо, Корнелиус

Ювентус: Буфон, Данило, Де Лихт, Бонучи, Сандро, Кулушевски, Маккени, Бентанкур, Рамзи, Мората, Роналдо