Унион стигна до точка, въпреки че допусна голям обрат срещу Айнтрахт (видео)

Унион (Берлин) продължи великолепната си серия и вече 8 поредни мача няма загуба в Бундеслигата. Тимът на Урс Фишер бе на път да допусне голям обрат в домакинството си на Айнтрахт, но успя да изравни и срещата завърши 3:3.

Головата фиеста започна с два гола на Унион в първите шест минути. Андрих откри във втората минута, а Крузе от дузпа удвои аванса. Гостите се окопитиха и успяха да изравнят до почивката след две попадения на Андре Силва. Те дори поведоха в 79-ата минута, когато Бас Дост направи резултата 2:3, но ново попадение на Крузе малко по-късно донесе точката на столичани.

Домакините не можеха и да мечтаят за по-добър старт. Още във втората минута грешка на Трап доведе до откриване на резултата. Вратарят изпусна топката след центриране ан Ингвартсен и Андрих прати топката в мрежата. Малко по-късно взетият под наем от Ливърпул Тайво Авоний бе съборен в наказателното поле и Крузе удвои преднината на Унион.
Тимът на Фишер можеше да реши всичко в първите 15 минути, но Трап се реваншира за грешката си с няколко спасявания. Той отрази два удара на Авоний и един на Крузе. На другата врата Луте нямаше работа до 27-ата минута. Тогава обаче не прецени центриране на Камада и това позволи на Андре Силва да намали. Бившият нападател на Милан отново се разписа малко по-късно след удар с глава и резултатът бе изравнен.
Берлинчани започнаха силно и второто полувреме, но този път това не доведе до голове. Постепенно мачът се накъса и бе изпълнен с нарушения. Силва създаваше проблеми на защитата на съперника, като на два пъти Луте трябваше да се намесва.
В 79-ата минута Бас Дост изведе Айнтрахт напред след нова отлична асистенция на Камада. Отговорът на домакините бе бърз и Крузе вкара страхотен гол с удар от дистанция. Фантастичното изпълнение на бившия германски национал доведе нещата до 3:3, както и завърши срещата.