Краснодар съсипа Локо (М) - 5:0 (видео)

Краснодар изигра най-силния си мач от старта на сезона в руското първенство и разгроми Локомотив (Москва) с 5:0. Това е най-убедителната победа на тима на Мурад Мусаев срещу този съперник. Два гола заби Маркус Берг, а по веднъж се разписаха Виктор Клаесон, Реми Кабела и Магомед-Шапи Сулейманов. В класирането Краснодар вече е на 8-о място, само на точка зад Локо.

През седмицата и двата тима имаха тежки гостувания в Шампионската лига. Локомотив (Москва) не успя да поднесе изненада срещу Байерн (Мюнхен) и остана последен в групата си, а Краснодар, който единствен от руските клубове продължава напред в евротурнирите, направи престижно равенство като гост на Челси.

Атаката на "биковете" поведе Маркус Берг, подкрепян от Виктор Клаесон и Алексей Ионов. Едер и младият Дмитрий Рибчинский си партнираха в предни позиции за Локо. Единственият чужденец сред резервите на "железничарите" беше Франсоа Камано.
Още в 5-ата минута Краснодар поведе. Точен беше Клаесон, който наказа много груба грешка на Гжегош Криховяк. Полският национал сбърка с подаване пред наказателното поле, а Клаесон се ориентира бързо в ситуацията и прати топката в мрежата.
След още шест минути домакините вкараха и втори гол. Те организираха бърза контра, при която Кристофер Олсон подаде на Клаесон. Шведският национал стреля, Гилерме спаси, но пръв до топката стигна Ионов. Последва пас към Кабела и ново попадение за Краснодар.
В средата на полувремето Реми Кабела да направи резултата 3:0, но ударът му беше блокиран от Слободан Райкович. Локомотив пропусна своя шанс малко преди почивката. Московчани получиха дузпа за нарушение на Егор Сорокин срещу Едер, но Евгений Городов спаси изстреля от бялата точка на Антон Миранчук.
През второто полувреме Краснодар спокойно контролираше развоя на мача, а в последния четвърт час довърши съперника с още три гола. В 75-ата минута Маркус Берг се възползва от неумела намеса на Ведран Чорлука и вкара за 3:0. В 81-ата се разписа резервата Магомед-Шапи Сулейманов, а в 85-ата Берг беше точен с добавка отблизо.
В последния си мач преди зимната пауза "биковете" ще посрещнат Уфа, а Локомотив ще гостува на новака Химки.