Червен картон помогна на Локо (Москва) да сломи Рубин (видео)

Локомотив (Москва) записа победа с 3:1 над Рубин (Казан) в срещата между двата тима от 17-ия кръг на руската Премиер лига. "Железничарите" обаче трябваше да правят обрат, а той бе подпомогнат и от факта, че гостите играха почти цяло второ полувреме с човек по-малко, след като Иван Игнатиев бе изгонен в 47-ата минута.

Рубин взе ранна преднина в мача още в 3-ата минута. Хван Ин-Бом порази вратата на Гилерме със страхотен далечен изстрел.

Локо успя да изравни в 17-ата минута чрез Владислав Игнатиев, който се разписа отблизо, след като стражът Никита Медведев изпусна топката в краката му.

В 47-ата минута гостите останаха в намален състав. Иван Игнатиев получи втори жълт и червен картон, след като изрита в гръб свой опонент.

В 69-ата минута Локо получи дузпа след нова грешка на вратаря Медведев, който помете играч на домакините в наказателното поле и след намесата на ВАР съдията посочи бялата точка. Антон Миранчук пък реализира наказателния удар за 2:1.

В 86-ата минута домакините окончателно подпечатаха успеха си с попадение на Владислав Игнатиев отблизо след центриране от корнер за крайното 3:1.

Така Локомотив излезе на 5-ото място в таблицата с 28 точки, докато Рубин остава 9-и с 24 точки.