Локо (М) приключи годината с нов звучен шамар (видео)

Локомотив (Москва) допусна обрат при гостуването си на Химки и загуби с 2:3. Александър Долгов влезе от пейкта и вкара победния гол за новаците в 93-ата минута. Локо приключва годината в минорно настроение, след като отпадна от евротурнирите, а в РПЛ се смъкна до 8-ото място.

Крушението с 0:5 в Краснодар доведе до няколко промени в състава на Марко Николич. На вратата застана Антон Коченков вместо капитана Гилерме, а атаката поведе младият Виталий Лисакович, който се разписа срещу същия съперник в началото на сезона.

Химки навлезе в много добра форма точно преди зимната пауза. Тимът от столичното предградие беше в серия от 5 мача без загуба преди сблъсъка със "железничарите".
Домакините подходиха агресивно и създадоха доста проблеми на защитата на Локо. Мурило се намеси в последния момент, за да пресече остро центриране на Иля Кухарчук, а удар на Владимир Дядюн излезе в аут.
Локомотив отговори с няколко добри атаки и голът не закъсня. Мурило намери с дълго подаване Лисакович, който свали топката за Криховяк и полският национал стреля покрай Иля Лантратов. Малко по-късно Химки получи дузпа за нарушение на Владислав Игнатиев срещу Кухарчук. Аршак Корян прати Коченков в обратния ъгъл и изравни.
След гола Локомотив притисна съперника. Лантратов направи много добро спасяване след удар с глава на Слободан Райкович, но в 37-ата минута нямаше как да спре Мурило. Бразилският защитник се възползва от центриране на Криховяк и отново изведе гостите напред.
След почивката също беше интересно. Кухарчук и Мохамед Конате пропуснаха добри положения пред вратата на Локо. В 63-ата минута Дядюн се пребори за топката във въздуха и я насочи към Конате, но Коченков показа класа.
Треньорът на Химки Игор Черевченко пусна Михаил Тихонов и Александър Долгов. В 71-ата минута двойно подаване изведе Кухарчук в наказателното поле, но той прати топката в аут. Домакините обаче не се отказаха. Пет минути преди края на редовното време Кухарчук си намери позиция за удар и вкара за 2:2.
Това обаче не беше всичко. В добавеното време резервата Долгов беше изпуснат от отбраната на Локо и технично пусна топката покрай Коченков, носейки победата на отбора си. Успехът остави Химки на 11-о място в класирането, но с добър аванс пред тимовете, застрашени от изпадане.