Маркус Берг донесе минимален успех на Краснодар (видео)

Краснодар победи с 1:0 Уфа в последния си мач за 2020 година. Шведският нападател Маркус Берг вкара единствения гол в двубоя и изкачи "биковете" на 6-о място в класирането. Тимът на Мурад Мусаев допусна много грешни стъпки в първенството, но изоставането му от втория Спартак (Москва) е само 5 точки.

Уфа се държа достойно на терена на единствения руски отбор, който ще играе в евротурнирите и през пролетта, но не успя да се добере поне до равенство. Съставът на Рашид Рахимов е 15-и в подреждането, а може да зимува и на последното място, ако Тамбов победи Урал.

Уфа игра прибрано през целия мач, но това не попречи на домакините да създадат доста чисти положения пред вратата на Александър Беленов. Берг, Вандерсон и Реми Кабела от първите минути започнаха да тормозят бранителите в бяло и на моменти те изнемогваха.
Гостите разчитаха основно на статични положения и при едно от тях топката се озова в мрежата зад Евгений Городов, но попадението беше отменено заради засада. В 22-ата минута Кабела се справи с Олег Данченко и подаде на Берг, който откри резултата.
До почивката Краснодар уверено задържаше топката и пропусна още две чисти голови ситуации. През второто полувреме "гражданите" действаха с още повече настроение. Вандерсон стреля над вратата от границата нанаказателното поле, а Тони Вилена закъсня да засече остро центриране на Кабела. В последните минути домакините намалиха темпото и не дадоха на съперника да създаде нищо интересно пред Городов.
Берг завърши полусезона с 9 гола в първенството, колкото има и сънародникът му от Спартак (Москва) Джордан Ларсон. Водачи в листата на стрелците са Артьом Дзюба и Сердар Азмун с по 11 попадения.