Шахтьор (Д) реши да се подиграе с Интер и Лукаку

Два дни след драматичния дуел срещу Интер в Шампионската лига от Шахтьор (Донецк) решиха да иронизират съперника и в частност Ромелу Лукаку. В 89-ата минута тъмнокожият таран на домакините неволно спря с глава летящата към мрежата топка след засичане на Алексис Санчес, с което вероятно лиши отбора си от гол. А той почти сигурно щеше да е с цената на класиране на 1/8-финалите. В крайна сметка двубоят в Милано завърши 0:0 и „миньорите“ продължиха напред в Лига Европа за сметка на „нерадзурите“.

Днес украинците публикуваха в Twitter снимка от въпросния епизод с текст „Спасяването на Ромелу Лукаку в 89-ата минута!“

След самия мач защитникът на гостите Микола Матвийенко каза, че той и съотборниците му трябва да благодарят на Лукаку.