Луиш Кастро: Контролирахме играта през цялото време

Шахтьор (Донецк) измъкна 0:0 при гостуването си на Интер в Милано и завърши на трето място в група "В" на Шампионската лига. Така украинците продължават в елиминациите на Лига Европа, а италианците отпадат от Евротурнирите, след като останаха на последното четвърто място.

Интер и Шахтьор се самоубиха с нулево реми (видео)
"В предишния ни мач срещу Интер не успявахме да атакуваме така, както ни се искаше. През първото полувреме и на тази среща също не ни се отдаваше често, но след почивката това се получаваше все повече и повече. Нападахме по-добре и държахме топката в половината на съперника.
Играхме в линия с трима защитници. Степаненко заедно с Хочолава и Бондар се справиха добре и не позволяваха на съперника да действа по най-добрия начин в атака, а Додо и Матвиенко отговаряха за фланговете по цялата им дължина. Желанието ни беше Коваленко, Марлос и Майкон пред тях да затварят пътя към Лукаку и Мартинес. Точно това и стана и за щастие всичко от плана ни сработи. Интер имаше само две положения за целия мач. Те се опитаха да стигнат до нашата врата, но смятам, че ние контролирахме играта през цялото време.
Конте се заяде с репортерите след мача
С Тайсон и Тете по-напред формирахме линия от 5-6 играчи, които бяха винаги готови да се втурнат в атака. През първата част не ни се получи особено, но след почивката стана доста по-добре", каза Кастро.