Трета поредна победа за Интер, но този път без драми (видео)

Интер победи Болоня с 3:1 под дъжда на стадион "Джузепе Меаца" в среща от 10-ия кръг на италианската Серия "А". Резултатът бе открит от Ромелу Лукаку в 16-ата минута, а Ашраф Хакими удвои в 45-ата. В 67-ата Емануел Винято намали изоставането на гостите, но 180 секунди по-късно Хакими върна аванса на "нерадзурите".

Това е гол номер 8 за Лукаку в Калчото и номер 12 от началото на сезона във всички турнири. Белгиецът е вкарал или асистирал за последните пет гола на Интер в Серия "А", а в досегашната му кариера с черно-синята фланелка има 64 двубоя, 46 попадения и 8 асистенции. За първи път от сезон 2009/10 пък Интер отбелязва 26 гола в първите 10 кръга.

С третата си поредна победа в Серия "А" Интер събра 21 точки и се върна на второто място, изпреварвайки Ювентус, които по-рано през деня осъществиха драматичен и късен обрат в градското дерби с Торино. Лидерът Милан е с 2 пункта повече от "нерадзурите" и мач по-малко - неделно късно гостуване на Сампдория.

Въпреки че в този сблъсък не става въпрос за някакво историческо съперничество между двата тима, "нерадзурите" имаха цели четири домакински поражения от този съперник през последните осем години, а два от другите четири двубоя в Милано преди днес бяха завършили наравно.

Миналият сезон също предложи неуспешен мач за възпитаниците на Антонио Конте, които бяха надвити с 1:2 и загубиха ценни точки в битката за първото място с Ювентус. Този път обаче превъзходството на домакините бе по-солидно и непоклатимо през целия двубой - нещо, което не се случва винаги през сезона до момента.

Болоня, все пак, се намира в сравнителен подем, тъй като спечели три от последните си пет шампионатни срещи, но все още не е спечелил точка срещу отборите от горната половина на класирането.

Първата възможност за гол на Интер дойде в 9-ата минута след центриране от корнер на Брозович и удар с глава на близката греда на Де Фрай, но Скорупски се намеси по най-добрия начин. В 12-ата пък Хакими направи двойно подаване със Санчес и центрира по земя в наказателното поле, но Лукаку се размина с топката, докато пък ударът с десния крак на Галярдини бе блокиран в последния момент.

В 16-ата минута вече "нерадзурите" поведоха в резултата след хубаво центриране от левия фланг на Перишич към Лукаку, който с доза късмет опази топката в обсега си, след което се завъртя и с левия крак не остави шансове на вратаря на Болоня - 1:0.

Изненадващо в 33-ата минута резултатът не беше покачен, след като Санчес подхвана контраатака след ъглов удар и двамата с Лукаку пробягаха почти 50 метра срещу само един противник. Чилиецът намери съотборника си, но стражът на гостите излезе и блокура удара на нападателя, предотвратявайки сигурен втори гол.

В последните секунди на първото полувреме Брозович с красив дълъг пас изведе Хакими сам срещу вратаря и той с левия крак прати кълбото покрай плонжа на Скорупски - 2:0 и втори гол за мароканеца в Серия "А".

В 55-ата минута Лукаку пробяга няколко десетки метра с топка в крака и изведе Алексис на стрелкова позиция, но диагоналният му удар бе париран от стража на болонезците. 120 секунди по-късно пък Лукаку получи топката около точката за дузпа, но Скорупски се хвърли в краката му и успя да отнеме.

Противно на логиката и хода на играта, но не и на цялостното представяне на Интер от началото на сезона, гостите вкараха леко късметлийски гол, но наказаха липсата на концентрация в обраната на съперника. Топката бе сервирана отляво в пеналтерията и Бастони не можа да я изчисти, след което тя малко щастливо попадна в Домингес и той я прати на далечната греда, а там друга резерва - Винято - отбеляза непокрит за 2:1.

Само 3 минути по-късно обаче феновете на "бенеамата" се успокоиха, защото Хакими вкара красив гол със самостоятелен пробив по дясното крило, навлизане навътре към дъгата на наказателното поле и безпощаден удар с левия крак - 3:1.

Впоследствие Алексис не можа да прехвърли стената от фаул на дъгата, а влезлият като резерва Лаутаро Мартинес не успя да нацели рамката на вратата с диагонален удар от няколко метра. В последните минутки и Ханданович трябваше да се намесва, защото Болоня опита да стигне до още един почетен гол, но това не се случи.

Треньорът на домакините Антонио Конте заложи на Самир Ханданович на вратата и пред него в защита Алесандро Бастони, Стефан де Фрай и Милан Шкриняр, въпреки очакванията на Апенините титуляр вместо холандеца да бъде Андреа Ранокиа. Марсело Брозович, Роберто Галярдини и Артуро Видал бяха опорните халфове, а по крилата - Иван Перишич и Ашраф Хакими. Нападението водеха Ромелу Лукаку и Алексис Санчес, като Лаутаро Мартинес влезе като резерва на белгиеца в 71-ата минута.

ИНТЕР - БОЛОНЯ
Състав на Интер (3-5-2): Ханданович; Де Фрай, Шкриняр, Бастони; Видал, Брозович, Галярдини; Перишич, Хакими; Санчес, Лукаку

Състав на Болоня (3-5-2): Лукаш Скорупски; Данило, Гари Медел, Такехиро Томиясу; Джерди Шутен, Матиас Сванберг, Роберто Сориано; Лоренцо Де Силвестри, Аарон Хики; Родриго Паласио, Муса Бароу