Интер изтръгна инфарктна победа в Мьонхенгладбах и остава в играта (видео)

Интер показа характер и записа безценна победа с 3:2 над Борусия (Мьонхенгладбах) в Германия, с която запази шансове до последно да се бори за място на 1/8-финала в Шампионската лига. "Нерадзурите" трябваше задължително да вземат този мач, за да не отпаднат от турнира още днес и те направиха точно това. Мачът обаче бе изключително вълнуващ и до последно не бе ясно как ще завърши. Гостите поведоха чрез Матео Дармиан в 17-ата минута, но Аласан Плеа изравни в 45-ата. "Нерадзурите" вкараха нови два гола чрез Ромелу Лукаку в 64-ата и 73-ата минута, но отново Плеа върна интригата в 76-ата минута, а след това негов трети гол бе отменен след намесата на ВАР. В крайна сметка гостите постигнаха това, което искаха и остават в играта.

Интер бе по-активен в началото на мача. В 6-ата минута Лаутаро Мартинес на два пъти в рамките на по-малко от минута отправи опасни удари. Първият бе блокиран от защитник, а вторият бе покрай вратата.

След това в 15-ата минута Ашли Йънг стреля и след рикошет кълбото мина опасно близо до гредата.

В 17-ата минута резултатът бе открит. Роберто Галярдини пусна прекрасен извеждащ пас за Матео Дармиан, който с удар по земя успя да промуши топката през краката на вратаря за 0:1.

В 34-ата минута гостите имаха нова прекрасна възможност. Ромелу Лукаку изведе Лаутаро, първият му удар бе блокиран, топката се върна в аржентинеца, който стреля силно отблизо, но вратарят Ян Зомер направи блестящо спасяване.

Постепенно и домакините започнаха да се окопитват. В 36-ата минута Щефан Лайнер отправи далечен удар, който затрудни Самир Ханданович, а след това и Ларс Щиндъл стреля с глава отблизо, но в ръцете на вратаря.

В 44-ата минута Щиндъл падна в наказателното поле, но реферът бе категоричен, че няма да даде дузпа. В добавеното време на полувремето Борусия се добра до равенството. Валентино Лазаро центрира отдясно и Аласан Плеа с глава бе точен за 1:1.

Германците имаха първата възможност за втората част в 51-ата минута, когато Маркус Тюрам от прекрасна позиция не успя с глава да уцели вратата.

Постепенно обаче Интер си върна инициативата и в 62-ата минута далечен шут на Лаутаро Мартинес се отби от гредата.

В 64-ата минута "нерадзурите" отново поведоха в резултата. Лукаку напредна, пребори прекия си пазач и с удар по земя вкара за 1:2.

Интер стигна и до трети гол в 73-ата минута. Ашраф Хакими получи пас на скорост отдясно и подаде към непокрития Лукаку, за котого остана единствено да насочи топката във вратата за 1:3.

Борусия обаче не се предаде и само три минути по-късно намали изоставането си. Германците организираха бърза контраатака, Плеа бе изведен зад защитата и хладнокръвно реализира за 2:3.

В 83-ата минута домакините вкараха и трети гол. Плеа стреля към вратата, Емболо прескочи топката и тя се озова в мрежата. Ситуацията обаче бе разгледана с ВАР и се оказа, че швейцарецът е бил в засада и влияе на играта, така че попадението бе отменено.

В крайна сметка Интер удържа победата и с нея вече има актив от 5 точки, като все още е на последното място в групата, но поне има теоритични шансове за продължаване напред, ако спечели последния си мач с Шахтьор (Донецк). Борусия пък пропусна отличен шанс още днес да си подпечата мястото на 1/8-финалите. Германците са начело в групата с 8 точки, но са само с точка пред Шахтьор и Реал Мадрид, а за финал им предстои гостуване в Испания.