Зенит прекъсна серията от загуби (видео)

Шампионът Зенит победи с 2:0 новака Химки и прекъсна серията си от три загуби (две в Шампионската лига и една в първенството). Въпреки че игра без звездите си в нападение Артьом Дзюба и Сердар Азмун, тимът на Сергей Семак показа по-високата си класа и стигна до трите точки. Головете вкараха Андрей Мостовой и Александър Ерохин.

Алексей Сутормин пропусна първото положение за Зенит. Домакините бяха още по-близо до попадение, когато Резиуан Мирзов преодоля Михаил Кержаков и насочи топката към вратата, но Ярослав Ракицкий се намеси и изби с шпагат пред голлинията.
В 18-ата минута Магомед Оздоев влезе в наказателното поле и пусна топката към далечната греда, а Мостовой бе заел добра позиция и откри резултата. Питерци продължиха да притискат съперника и направиха няколко хубави комбинации, но те не завършиха с втори гол.

В самия край на полувремето Мохамед Конате можеше да изравни с глава, но стреля неточно. В 52-ата минута и Александър Трошечкин не успя да върне домакините в мача. Последва мощен шут на Денис Глушаков, спасен от Кержаков.
Силният период на Химки отмина, а Зенит подпечата победата с гол на Ерохин в 78-ата минута. Офанзивният халф на гостите беше точен след отлично центриране на ветерана Юрий Жирков. В добавеното време попадение на Владимир Дядюн от Химки беше отменен заради засада.

С успеха Зенит измести Спартак (Москва) от първото място благодарение на по-добрата си голова разлика. В следващия кръг питерци ще посрещнат Краснодар, а Химки ще е домакин на Рубин.