Червен картон и два късни гола решиха битката между Ростов и Химки

Химки постигна ценна победа с 2:0 като гост на Ростов в срещата между двата тима от 12-ия кръг на руската Премиер лига. Гостите стигнаха до успеха с два гола в добавеното време, а преди това домакините бяха останали с човек по-малко на терена.

Първото полувреме не предложи толкова много емоции, но през втората част Роман Ерьоменко получи червен картон за опасно посягане в 71-ата минута.

Томи момент като че ли наклони везните в полза на гостите, които се възползваха от численото си предимство в добавеното време на срещата. Първо в 91-ата минута Резиуан Мирзов проби по аутлинията, елиминира няколко играчи и от малък ъгъл отбеляза за 0:1.

След това в 95-ата минута гостите подпечатаха успеха си.  Брайън Идову изскочи зад защитата, първият му удар бе спасен от вратаря, но при втория опит той бе точен за крайното 0:2.

Така Химки събра актив от 9 точки и излзе на 14-ото място в класирането. Ростов пък пропусна да се изкачи в топ 3 и остава на 6-ата позиция с 20 точки.