Химки закотви Уфа на дъното (видео)

Новакът Химки записа трета победа в последните си 4 мача и се отдалечи от зоната на изпадащите в РПЛ. Тимът от московското предградие се наложи с 2:1 при визитата си на Уфа и вече е на 12-о място в класирането с актив от 15 точки. Домакините пък останаха на дъното с едва 7 точки и се очертават като фаворит за изпадане.

Уфа имаше надмощие през по-голяма част от мача и създаде повече положения от съперника си, но не стигна дори до равенство. И двата гола за Уфа паднаха преди почивката. В 5-ата минута Иля Кухарчук беше изведен с перфектен дълъг пас от Александър Трошекчин и преодоля Александър Беленов. В 37-ата минута самият Трошечкин се разписа след кратко разбъркване в наказателното поле и удар под гредата.
Натискът на домакините след почивката доведе само до почетно попадение, дело на Боян Йокич в 83-ата минута. Словенският защитник вкара с шпагат след остро центриране на Тимур Жамалетдинов.

"Планът ни беше преди почивката да играем на контри. Всичко се получи, мачът беше близо до перфектното развитие за нас. Двата гола до почивката много ни помогнаха. После се защитавахме без паника и постигнахме целта си", коментира наставникът на Химки Игор Черевченко.

"Допускаме елементарни грешки и страдаме заради тях. Същото се случва в серия от мачове. Нямам претенции по отношение на себераздаването. Липсва ни класа, за да реализираме по-голям процент от положенията, които създаваме", сподели старши треньорът на Уфа Рашид Рахимов.
В следващия кръг Химки ще посрещне Краснодар, а Уфа ще е домакин на Тамбов.