Светкавица (Търговище) разпиля Ботев (Нови Пазар) като гост (видео+галерия)

Лидерът на Североизточната Трета лига Светкавица (Търговище) спечели гостуването си на Ботев (Нови Пазар) в мач от 12-ия кръг на първенството. "Мълниеносците" се наложиха с убедителното 3:0, като точни бяха Русков (7'), Михалев (9') и Василев (62').

Капитанът Румен Русков успя да открие резултата още в 7-ата минута за Светкавица след хубав далечен изстрел, който успя да прескочи вратаря Добрин Дочков. Само 2 минути по-късно Любомир Михалев се бе измъкнал зад гърба на защитата и остана очи в очи със стража на гостите, като не сбърка и удвои.

68 Ботев (Нови Пазар) - Светкавица (Търговище)
В 62-ата минута гостите вече водеха с 3 гола. Грешка в защитата на Ботев доведе до това капитанът Русков да отнеме топката, като я подаде на непокрития Никола Василев. Девятката пое добре кълбото и не сбърка, за да направо резултата 0:3.
С тази своя победа Светкавица остава на върха в класирането, като вече има 27 точки и води със 7 пред втория Спартак (Варна). Варненци обаче са с 3 мача по-малко.
Ботев (Нови Пазар) от своя страна пък навлезе в серия от 4 поредни мача без победа и остава на 10-ата позиция с 12 точки. Отборът обаче рискува да бъде изпреварен от Спортист (Ген. Тошево), ако тимът от Генерал Тошево успее да спечели днешната си среща.

Ботев (Нови Пазар) 0:3 Светкавица (Търговище)