Динамо нанесе първа загуба на шампиона Зенит (видео)

Шампионът Зенит допусна първа загуба през новия сезон в първенството на Русия. Питерци отстъпиха с 0:1 на Динамо (Москва). Гола за домакините реализира защитникът Тони Шунич малко преди почивката, а след нея дваат тима получиха по един червен картон - на Дмитрий Скопинцев от Динамо и Вилмар Бариос от Зенит.

Зенит беше единственият отбор с пълен актив след първите 4 кръга, а динамовци се намираха в средата на класирането и се надяваха да се реваншират пред феновете си за загубата с 0:2 от Арсенал (Тула). Домакините имаха ранен шанс да поведат, но Шарл Каборе стреля неточно от удобна позиция.

След четвърт час игра аржентинският нападател на Зенит Себастиан Дриуси се контузи и беше принудително заменен, а на неговото място влезе Андрей Мостовой. Срещата продължи с много единоборства в средата на терена, а футболистите на Динамо не отстъпваха на видимо по-класния съперник.
В 40-ата минута Себастиан Шимански центрира от фаул, а Тони Шунич скочи най-високо в наказателното поле и с глава откри резултата. Беше ясно, че през второто полувреме Зенит ще реагира и отборът на Сергей Семак заигра много по-агресивно. В 47-ата минута Малком претендираше за нарушение срещу него в наказателното поле, но реферът Станислав Василиев прегледа ситуацията с ВАР и не посочи бялата точка.
Четвърт час преди края левият бек на Динамо Скопинцев набързо си изкара два жълти картона и остави своите в намален състав. Малко по-късно обаче и Бариос от Зенит беше изгонен, след като удари с лакът Николай Комличенко.
Динамо удържа аванса си и вече е на 4-о място в класирането. В следващия кръг "бяло-сините" ще гостуват на Уфа, а Зенит ще има тежък мач с Локомотив (Москва).