Попето и Ростов отстъпиха на шампиона, Ловрен с първи гол в Русия (видео)

Привлеченият от Ливърпул Деян Ловрен вкара първия си гол с екипа на Зенит, а шампионът на Русия спечели с 2:0 гостуването си на Ростов от втория кръг на РПЛ. Хърватинът се разписа с глава в 87-ата минута, а преди почивката точен беше и Сердар Азмун, който наказа бившия си отбор. Ивелин Попов игра цял мач за домакините, които допуснаха първо поражение през сезона.

Мачът започна с много нерви и още до третата минута съдията Павел Кукуян вдигна по един жълт картон и за двата отбора. Малком беше много активен и създаде доста проблеми на защитата на Ростов, но първото опасно положение създадоха домакините. Алексей Ионов прати топката в мрежата, но голът му беше отменен заради засада.
В 20-ата минута Азмун комбинира с Малком, а след удара на бразилеца топката се отби от гредата. Секунди по-късно отново Малком беше в центъра на събитията. Негов изстрел с глава срещна ръката на Евгений Чернов. Кукуян прегледа ситуацията с помощта на ВАР и отсъди дузпа, пропусната от Азмун, но иранецът се поправи при добавката.

Веднага след попадението Емануел Ригони пропусна да накаже нова грешка в защитата на Ростов. Домакините отговориха със силен удар на Павел Мамаев, но той премина далеч от целта. В края на полувремето пък Малком още веднъж се озова на добра позиция, но Сергей Песяков внимаваше.
В 48-ата минута Ивелин Попов опита хитър пас към Бактийор Зайнутдинов, но той закъсня да стартира. Не след дълго българинът центрира в наказателното поле и се стигна до разбъркване, а Мамаев от 6 метра не уцели вратата.

Зенит обаче имаше по-добрите възможности за гол и след почивката. В 65-ата минута Песяков изби опасен удар на Ригони, но постепенно Ростов успя изравни играта. Четвърт час преди края гостите останаха с 10 човека, след като червен картон получи Ярослав Ракицкий.

В 85-ата минута дебют за Ростов направи новият нападател Давид Тошевски. Друго ново попълнение, но в състава на Зенит - Деян Ловрен, пък осигури трите точки за Зенит. Бившият защитник на Ливърпул скочи най-високо след центриране на Дъглас Сантос и с глава откри головата си сметка за питерци.
Зенит се присъедини към ЦСКА (Москва) и Локомотив (Москва), които са другите отбори с по 6 точки след първите два мача. В следващия кръг грандът от Санкт Петербург ще приеме ЦСКА, а Ростов ще гостува на Динамо (Москва).