Инфарктна първа победа за ЦСКА-София в първенството (видео+галерия)

ЦСКА-София постигна първа победа в новото първенство, след като надигра с 2:1 Ботев (Пловдив) в мач от втория кръг на efbet Лига. Резултата откри Юнус Санкаре в 23-ата минута, реализирайки първото си попадение с червената фланелка. Мишел Еспиноса изравни за гостите след час игра. Стефано Белтраме отбеляза победното попадение 92-ата минута, разписвайки се от фаул не и без помощта на вратаря на канарчетата Янко Георгиев, който не се намеси по най-добрия начин след изстрела на италианеца.

98 ЦСКА-София - Ботев
Домакините започнаха без капитана Петър Занев, който остана на пейката, и Кристиян Малинов, който е пред трансфер в чужбина. Поради тази причина лентата сложи Валентин Антов. Сред титулярите се завърна Греъм Кери.
Непосредствено преди началото на двубоя ръководството на червените връчи букет на легендата на ЦСКА Димитър Якимов, който през седмицата навърши 79 години.
Срещата започна с минута мълчание в памет на починалата легенда на Левски Бисер Михайлов.

През първата част ЦСКА-София тотално надигра своя противник, вкара един гол, но имаше всички шансове да отбележи и още. Червените можеха да открият резултата още в 5-ата минута, но два поредни пропуска лишиха домакините от успех. Първо Тиаго изведе Соу сам срещу Георгиев, нападателят овладя добре, но се подхлъзна и падна. Въпреки това се изправи бързо и стреля от 9-10 метра, стражът на пловдивчани спаси, а при добавката Енрике направи по-трудното и от 4-5 метра изпрати топката в аут.
Четвърт час след началото на мача Соу още веднъж се справи с Работов и Генев при дълго подаване, топката стигна до непокрития Кери, който шутира фронтално от 12-13 метра, но покрай вратата.
В 21-ата минута и Ботев отправи удар по посока противниковата врата. Това стори Илиев с глава, засичайки центриране отдясно на Цикарски, но изстрелът му излезе над напречната греда.
По-добрата игра на ЦСКА-София даде резултат в 23-ата минута, когато Санкаре отбеляза дебютното си попадение с червения екип.
Халфът се възползва от разбъркване в наказателното поле след центриране от фаул и опит за шут на Енрике, вкарвайки под гредата от границата на малкия пеналт.
Пет минути по-късно Санкаре за малко не отбеляза втори гол след шут на Тиаго от фаул и спасяване на Георгиев, но добавката на халфа бе спряна от бранител на гостите.
Ботев започна далеч по-добре в началото на втората част, изравни играта и на свой ред организира няколко опасни атаки в половината на домакините. При една от тях канарчетата спечелиха корнер. Неделев центрира от него към Еспиноса, който засече с глава за 1:1 в 60-ата минута.
Червените можеха отново да поведат след по-малко от 60 секунди, когато Тиаго изведе Соу фронтално сам срещу Георгиев, но стражът на Ботев изби шута на тарана.
Попадението обаче обърка футболистите на Стамен Белчев, които привидно владееха инициативата, но трудно стигаха до нещо по-интересно пред противниковата врата с изключение на два удара от дистанция на Тиаго.
Така се стигна до втората от триминутното продължение на мача, когато Работов изпусна Соу пред границата на наказателното поле и го фаулира. За топката застана Белтраме. Италианецът шутира силно в ъгъла на Георгиев, стражът, който до този момент бе безгрешен, не се намеси убедително и изби в собствената си врата - 2:1 за ЦСКА-София.

ЦСКА-СОФИЯ - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 2:1