Феро: Нашият отбор е с много потенциал, второто полувреме бяхме много добре

Наставникът на Ботев (Пловдив) Ферарио Спасов изрази мнението си след загубата на неговия тим от този на ЦСКА-София. Двата тима играха в мач от втория кръг на efbet Лига, като мачът завърши при резултат 2:1 за "армейците".

"Наистина не е приятно, че загубихме в последната минута. Мисля, че особено през второто полувреме, бяхме много добре. През първото позволихме на ЦСКА да достигнат до положения. Накрая допуснахме ЦСКА да ни направи контраатака, но и ние искахме да вкараме. Щастието се усмихна на тях, но ние сме в процес на изграждане. Харесва ми този отбор и тези футболисти. Програмата ни е такава, че отборите, с които играем, са доста класни и ще ни трябва време да се сработим. Това е едва вторият кръг от първенството и продължаваме напред. Нашият отбор е с много потенциал и трябва да се развива. Няма обвинения във футбола, когато загубиш в последната минута могат да се търсят много причини, но просто е трябвало да се случи това нещо".

"Казвам, че от тук нататък ние продължаваме да работим и няма да хвърлям обвинение върху никого от футболистите. Грешките на вратаря най се виждат, но целият отбор е допуснал, за да се стигне до тази ситуация. Аз казвам, че ми харесва това, което видях през второто полувреме. На тези 6-7 нови момчета ще им трябва време. Този отбор се развива и ще трябва време да покаже какво може. Ние имаме амбиции да сме в топ 6. Ние не играем за нещо, което няма смисъл. Доста далеч е това кой къде ще се класира. Всеки си търси все още облика и игровата форма. Имахме по-малко време за подготовка, но оправдание няма. Естествено търсим по-добро класиране от предния сезон. Привлякохме бразилски нападател, но ще му трябва време за документите. Решението на Вутов е негово дали иска да напусне, или не. Има конкретна оферта към него, но той ще реши".