100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:0

Братята Миранчук подчиниха Урал (видео)

Локомотив (Москва) спечели с 1:0 гостуването си на Урал в последния 30-и кръг от сезона в руското първенство. Антон Миранчук вкара единственото попадение в 45-ата минута след подаване на брат си Алексей Миранчук. В края голмайсторът за "железничарите" получи червен картон.

Локо финишира втори в крайното класиране и ще участва директно в групите на Шампионската лига. Урал, за който доскоро игра Николай Димитров, зае 11-о място след серия от три загуби.

Локомотив си осигури второто място още в предишния кръг, след като спечели дербито срещу ЦСКА (Москва) с гол от дузпа в последната минута на Алексей Миранчук. Въпреки това, старши треньорът Марко Николич пусна най-силния си състав. Изключението беше отсъствието на Жеферсон Фарфан, но перуанецът доскоро лекуваше травма и не е готов за пълни 90 минути.
Урал претърпя огромно разочарование в средата на седмицата, отпадайки от вторидивизионния Химки на полуфиналите в Купата на Русия. По този начин тимът пропусна възможността да се бори за трофея на собствения си "Екатеринбург Арена" и да се класира за евротурнирите.
Локомотив започна по-добре и спокойно можеше да поведе още в началните минути, но Тимур Сулейманов пропусна на празна врата от няколко метра. "Железничарите" имаха сериозно надмощие и закономерно стигнаха до гол в добавеното време на първата част. Негов автор стана Антон Миранчук, който получи пас от брат си Алексей Миранчук и не остави шансове на вратаря Ярослав Годзюр.
След почивката Локо можеше да стигне и до по-убедителен успех, но нападателите направиха доста пропуски. В добавеното време Антон Миранчук, който вече иимаше жълт картон, симулира в противниковото наказателно поле и беше изгонен.