Георги Костадинов с жълт картон при домакинска загуба на Арсенал (видео)

Националът Георги Костадинов игра цял мач за Арсенал (Тула) при поражението с 2:4 от борещия се за оставане в Премиер лигата Криля Советов. Българският халф, който беше избран за играч на мача при успеха срещу Динамо (Москва) през уикенда, получи жълт картон. За гостите от Самара това беше първа победа под ръководството на Андрей Талалаев.

В Тула беше много топло и отборите излязоха на терена при температура от 30 градуса. Анри Хагуш записа своя мач №100 за Арсенал и преди двубоя получи специална фланелка по този повод. Наставникът на "артилеристите" Сергей Подпалий изненада с включването в титулярния състав на младите крайни бранители Александър Довбня и Даниил Хлусевич.
Арсенал поведе още в 8-ата минута с хубаво попадение на Александър Денисов. Защитникът се възползва от лошо изчистване на топката и с мощен шут я прати зад гърба на Егор Шамов. В края на полувремето обаче Денис Попович центрира от корнер и Виталий Лисцов изравни с глава.

В 57-ата минута самият Попович изпълни по много майсторски начин пряк свободен удар и Криля Советов направи пълен обрат. Скоро след това страхотен пробив на Антон Зинковский завърши с подаване към Максим Глушенков и той вкара трети гол за самарци.

Интригата приключи в 68-ата минута с точния изстрел на Деян Радонич за 1:4. Домакините успяха само да направят загубата си по-почетна с 14-ия гол за сезона на Евгений Луценко.
Това е първа загуба за тима от Тула срещу Криля Советов. Арсенал е 10-и в класирането с 31 точки, а самарци имат 27 и са на предпоследното 15-о място.