Краев изработи два от головете на Жил Висенте при успеха над Авеш

Гол на Краев не стигна на Жил Висенте (видео)

Българският национал Божидар Краев беше титуляр и участва при изработването на първите два гола за Жил Висенте при победата с 3:0 над гостуващия Авеш в срещата от 28-ия кръг на португалското футболно първенство.

В десетата минута Краев центрира от корнер от дясно, а Родригао с глава намери Енрике Гомес, който отблизо засече в мрежата.

В 36-ата минута българинът пусна пас по тревата в дясно по атаката на отбора си към Алекс Пинто, който центрира към далечната греда и непокритият Рубен Рибейро удвои с глава.

Краев беше заменен след час игра от Захария Найджи, а в последната минута Самуел Лино оформи класическия успех.

Така Жил Висенте прекъсна серия от три поредни загуби и с 33 точки заема 11-ото място в класирането.