Вход / Регистрирай се

Гледай на живо

МОНДИАЛ 2026, КОЛУМБИЯ - ГАНА

Швейцарците струват почти 100 милиона евро

Швейцарците струват почти 100 милиона евро

Отборът на Швейцария, срещу който ще се изправи българският национален отбор тази вечер, струва почти 100 милиона евро. Това показва проучване в авторитетният сайт за трансфери transfermarkt.de. Това очначава, че "кръстоносците" са близа 3,5 пъти по-скъпи от "лъвовете", които са оценени на 28 милиона евро.

Най-скъп в нашия отбор е Стилиян Петров, който струва 6,5 милиона евро. Мартин Петров и Николай Михайлов са оценени на 4 милиона, а Ивелин Попов струва 3,5 милиона. В същото време само капитанът на Швейцария Гьокхан Инлер е оценен на 16 милиона евро.

Останалите в състава на Швейцария, които се отличават с високи цени са вратарят Диего Беналио - 7 милиона, Йоан Джуру - 8 милиона, Щефан Лихтщайнер - 9 милиона, Блерим Джемайли - 7 милиона и Ерен Дердийок - 10 милиона.

Друг любопитен факт е, че швейцарците са поскъпнали с 12 милиона от първия мач в София, когато отборът им бе оценен на 84 милиона евро, въпреки че тогава в състава бяха Александър Фрай, Марко Щрелер и Валон Бехрами. Сега обаче селекцията на Отмар Хитцфелд струва 96 милиона евро и това се дължи до голяма степен на завръщането на вратаря Диего Беналио.

"7 дни спорт"

Google icon Добави Sportal.bg като предпочитан източник в Google
Следвай ни:

Още от БГ Футбол

Виж всички