Лошата серия на Фрайбург продължава (видео)

И шестият кръг не донесе късмет на евроучастника Фрайбург, който продължава да няма победа от началото на сезона в Бундеслигата. Днес отборът завърши 1:1 с Херта (Берлин) у дома и с 3 точки на своята сметка остава в зоната на изпадащите. Фрайбург поведе още в 6-ата минута чрез Адмир Мехмеди, който излезе сам срещу Томас Крафт, преодоля го и изстреля топката в мрежата. Столичани обаче успяха да изравнят в 38-ата минута, когато Рони хвърли силно от тъч и взетият под наем от Хамбургер ШФ Пер Килян Шелбред отклони кълбото за 1:1.

Малшансът лиши Фрайбург от победата в последната минута. Тогава Желсон Фернандес беше изведен сам срещу вратаря и стреля покрай него, но топката се отби в страничния стълб.

През идната седмица двата тима имат мачове от втория кръг на турнира за Купата на Германия. Фрайбург приема Щутгарт, а Херта е гост на Кайзерслаутерн. Срещите са в сряда.