Щутгарт открадна трите точки от Херта в Берлин (видео)

Отборът на Щутгарт измъкна победата с минималното 1:0 в гостуването си на Херта в Берлин от 5-ия кръг в Бундеслигата. Домакините бяха по-активният отбор в мача, но така и не се възползваха от своите шансове, докато "швабите" издебнаха една от малкото си възможности в мача и наказаха своя съперник в 49-ата минута, когато Кристиан Гентнер отеляза единствения гол в срещата и донесе трите точки на своя тим.

Херта имаше инициативата в началото на мача и създаде първата голова възможност в 18-ата минута, когато Енис Бен-Хатира отправи силен удар отразен от вратаря. Щутгарт обаче също имаше чудесна възможност в 40-ата минута, когато Кристиан Гентнер стреля с глава след центриране от фаул и Томас Крафт трябваше да показва рефлекс, за да опази вратата си. В 49-ата минута обаче при почти идентична ситуация, но след центриране от корнер отново Гентнер бе непокрит и този път не сгреши, като с глава заби кълбото в мрежата за 0:1.

Веднага след това Херта натисна и в 51-ата минута Пер Килиан Шелбред получи прекрасен пас по земя във вратарското поле, но не успя да преодолее Свен Улрайх. В 63-ата минута пък Ван дер Берг имаше чудесна възможност да изравни, но с глава стреля над вратата. Щутгарт отговори с опасен изстрел на Вилиам Квист в 65-ата минута, но веднага след това Херта имаше нови две чудесни положения, като първо Ван дер Берг бе изведен на скорост и стреля опасно, а при последвалия корнер и Бен-Хатира отправи чудесен удар с глава, но над вратата.

В крайна сметка обаче никой от двата тима не успя да стигне до нов гол и срещата завърши с успех на Щутгарт, който вече има 6 точки и временно излезе на 7-ата позиция в класирането. Херта пък се намира на 6-ото място със 7 точки в актива си.