Очаквайте: Вижте как разрушават стадион "Българска армия"

Волфсбург развали идилията на Херта (видео)

Волфсбург надви Херта (Берлин) с 2:0 на свой терен, с което нанесе първа загуба на столичани след завръщането им в германския елит. "Вълците" категорично бяха по-силният тим и заслужено записаха втори успех през кампанията.

Те нанесоха удара си в края на първото полувреме. В 42-ата минута централният защитник Налдо се включи напред и стреля силно, но неточно. Ивица Олич обаче съобразително се хвърли и насочи топката към мрежата за 1:0. В 45-ата минута реферът Роберт Хартман даде спорна дузпа за Волфсбург, след като Диего падна на земята, претендирайки за нарушение срещу него от страна на Джон Антъни Бруукс. Повторенията не убедиха напълно в правотата на отсъждането на съдията. В крайна сметка Диего беше повече от хладнокръвен от 11-те метра и с мощен шут не даде шанс на Томас Крафт.

Тимът на Дитер Хекинг беше по-добрият и през втората част, като пропусна няколко възможности за трети гол.