Аугсбург преметна Фрайбург в края за исторически рекорд (видео)

Отборът на Аугсбург спечели с 2:1 над Фрайбург в среща от петия кръг на Бундеслигата. Тобиас Вернер донесе точки с гол в 90-ата минута. Преди това Адмир Мехмеди (46) и Халил Алтънтоп (62) бяха отбелязали.

Много малко футбол видяха зрители в Бавария преди почивката. И двата отбора заложиха на повече борба и малко ефектни отигравания. Положенията бяха доста малко.

В 46-ата минута появилият се секунди по-рано Адмир Мехмеди изведе Фрайбург напред. Мехмеди се възползва от пас на Себастиан Фрайс и направи 0:1. В 62-ата Алтънтоп изравни след корнер и подаване на Холцхойзер. Когато мачът отиваше към реми, Вернер заби гол в 90-ата минута с изстрел от 17 метра.

Победата е трета поредна за баварците и ги изкачи на шестото място. Това е най-доброто клубно постижение в историята на Аугсбург. Фрайбург е на дъното без успех.

Снимка: Getty Images/Guliver