Майнц няма грешка, покоси и Волфсбург

Отборът на Майнц 05 надви с 2:0 гостуващия Волфсбург в двубой от третия кръг на германския елитен шампионат. Чупо-Мотинг (61) и Николай Мюлер (78) зарадваха трибуните на "Кофейс-Арена". "Вълците" играха половин час с човек по-малко, след като новото попълнение Луис Густаво видя червения цвят. Майнц е лидер със стопроцентов актив, като изостава от върха само заради по-лоша голова разлика.

През първото полувреме и двата отбора имаха своите положения, но не показаха точност пред гола. Домакините бяха по-активни и търсеха по-настойчиво попадение, но на почивката нямаше голов резултат.

През втората част Майнц заигра по-силно и успя да спечели мача. В 61-вата Ерик Максим Чупо-Мотинг откри резултата с технично изпълнение. Секунди по-късно звездната покупка на "вълците" Луис Густаво беше изгонен след тактически фаул. В 78-ата Николай Мюлер вкара за крайното 2:0.

Снимка: Getty Images/Guliver