Волфсбург преби Шалке 04 като по учебник (видео)

Волфсбург показа отлична форма и прегази амбициозния Шалке 04 с 4:0 в мач от втория кръг на новия сезон в Бундеслигата. Домакините смачкаха съперника си през второто полувреме, в което точни бяха двамата централни защитници Робин Кнохе (55') и Налдо (67'), както и Виейриня (61'), и резервата Щефан Кучке (90'). Гостите бяха допълнително отслабени и от факта, че голмайсторът им Клас Ян Хунтелаар напусна на почивката с контузия. Преди това той удари греда, от която ситуация можеше да изведе своите напред. При едно центриране от фаул обаче холандецът се сблъсъка с вратаря на "вълците" Диего Беналио и получи травма в коляното. В първия кръг Шалке направи 3:3 с Хамбургер ШФ у дома и така след едва две срещи вече изостава на 5 точки от Байерн (Мюнхен).

Волфсбург от своя страна изнесе истински урок и майсторски успя да постигне успеха. Преди седмица момчетата на Дитер Хекинг отстъпиха с 0:2 на Хановер 96 и днес задължително трябваше да се реваншират. И те го направиха по отличен начин. Като титуляр за "вълците" започна закупеният само преди дни от Байерн (Мюнхен) Луис Густаво. В центъра бразилецът свърши много работа в тандем с Джа-Чеол Коо. Последният можеше да открие резултата, но в 34-ата минута шутът му мина на сантиметри от целта. След само 2 минути Виейриня направи уникален пропуск, след като от границата на вратарското поле не успя да уцели вратата.

През втората част обаче атаките на Волфсбург бяха повече от ефективни. В 55-ата минута 21-годишният Кнохе реализира дебютния си гол за клуба, след като отклони топката след засичане на Иван Перишич с глава. След шест минути Виейриня се реваншира за издънката си от първото полувреме и с прецизен изстрел по диагонала матира Тимо Хилдебранд за втори път - 2:0. Докато гостите от Гелзенкирхен се осъзнаят, в 67-ата минута Налдо реши всичко с попадение за 3:0. В 89-ата минута Виейриня удари греда, но и това не беше всичко. В продължението влезлият само минута по-рано Кучке, в дебютния си мач за тима, оформи крайното 4:0.

След седмица "вълците" гостуват на Майнц 05, а Шалке ще трябва измива срама с ново гостуване - на Хановер 96.