Хановер не прости на деветима от Волфсбург (видео)

Отборът на Хановер 96 победи с 2:0 като домакин Волфсбург в мач от първия кръг на германската Първа Бундеслига. Първото попадение реализира датският халф Леон Андреасен в 17-ата минута. Пет минути преди края точка на спора сложи Шаболш Хущи. Любопитно за отбелязване е, че и при двата гола топката мина между краката на вратаря на Волфсбург Диего Беналио.

"Вълците" пък завършиха срещата с 9 души. В 32-ата минута офанзивният халф Максимилиан Арнолд получи директен червен картон за грубо нарушение срещу защитника на домакините Карим Хагуи. Задачата на Волфсбург съвсем се усложни осем минути след паузата, когато бранителят Тим Клозе също бе отстранен от игра, след като получи втория си жълт картон в срещата. А само 4 минути по-рано тимът на Дитер Хекинг можеше да изравни резултата, но ударът на Джа-Чеол Коо срещна гредата. Гостите удариха и още една греда - това стори Марсел Шефер минута след втория гол на на Хановер.