Ивелин Попов и Кубан спряха победния ход на Спартак (видео)

Кубан и Спартак (Москва) завършиха 2:2 в едно от дербитата от 4-ия кръг на Премиер лигата. Домакините остават без поражение от началото на сезона и в същото време попречиха на столичани да запазят пълния си актив. Спартак обаче остава начело в класирането с 10 точки, колкото има и приятната изненада Ростов. Кубан е 7-и с 6 точки.

Капитанът на българския национален отбор Ивелин Попов започна като титуляр и игра на ниво до почивката. През второто полувреме той се поумори и старши треньорът Доринел Мунтяну предпочете да запази силите му за реванша от Лига Европа срещу шотландския Мадъруел.

Мачът в Краснодар започна по-добре за гостите. Спартаковци имаха надмощие в средата на терена и закономерно поведоха в 30-ата минута, когато Хосе Мануел Хурадо центрира, а Емануел Еменике с глава прати топката във вратата. Стражът на Кубан Александър Беленов трябваше да се намесва след опасни изстрели на Еийдън Макгийди и Тино Коста, а единствените по-интересни ситуации пред вратата на Спартак бяха удар на Джибрил Сисе и опит на Попов от малък ъгъл да изненада Сергей Песяков.

След почивката мачът стана много по-динамичен. Двамата треньори направиха точните смени и влезлите като резерви футболисти оставиха своя отпечатък върху двубоя. В 66-ата минута извеждащ пас на Шарл Каборе стигна до Балде, който технично изравни. Малко по-късно домакините стигнаха до пълен обрат. След корнер и кратко разбъркване в наказателното поле защитникът Шандао прати топката в мрежата - 2:1.

Спартаковци все пак избегнаха загубата благодарение на комбинация между арменците Арас Йозбилис и Юра Мовсисян. Йозбилис, който само преди няколко дни премина в тима на Валерий Карпин именно от Кубан, подаде на сънародника си и той с бомбен шут разстреля Беленов за крайното 2:2.