Трети пореден провал за Анжи (видео)

И в третия кръг на Премиер лигата Анжи не успя да запише победа. Очакванията, че отборът от Махачкала ще е сред основните претенденти за титлата в Русия, до момента не се оправдават. При гостуването на Криля Советов футболистите на Рене Муленщайн поведоха с гол на Самуел Ето'о, но Роман Воробьов след пас на звездата на домакините Иля Максимов изравни в 82-ата минута и оформи крайното 1:1. По този начин Анжи изостана с цели 7 точки от лидера Спартак (Москва), а по-тревожното е, че и в трите си досегашни мача отборът допусна късни голове, които го лишиха от ценни точки.

Анжи безспорно контролираше мача и беше цяло чудо, че не успя да си осигури преднина още преди почивката. Още в първата минута Ето'о стреля опасно след подаване на Мбарк Бусуфа, но Сергей Веремко изби в корнер. Най-добрият футблист на терена Вилиан с лекота се справяше с по няколко защитници на Криля Советов, но колегите му не се възползваха от неговите пасове.

При единствената по-смислена атака на самарци Ибрахим Цалагов поиска дузпа, но сгнал за нарушение не последва. В 40-ата минута и късметът помогна на домакините, след като Вилиан центрира, а Ето'о с глава прати топката в напречната греда.

Комбинация между Вилиан и Ето'о доведе до първия гол в мача, който падна в 59-ата минута. Бразилският плеймейкър хитро пусна топката в наказателното поле и за майстор от класата на Ето'о не бе проблем да преодолее Веремко. След попадението гостите намалиха оборотите и това се оказа грешка. Футболистите на Криля Советов намериха сили за финален щурм и се добраха до равенството в 82-ата минута. Жусилей загуби топката на аутлинията от Иля Максимов, който центрира към Воробьов. След неговия удар топката се отби от Кристофър Самба и спря в мрежата 1:1.

В класирането Анжи е на 11-о място с 2 точки, а Криля Советов спечели първата си точка през кампанията и заема 14-а позиция.

След седмица Анжи приема Ростов, а Криля Советов ще пътува до Перм за мач с местния Амкар.