Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

Отново драма и отново крах за Анжи (видео)

Отборът на Анжи претърпя разочарование и във втория си мач от новия сезон в руското първенство. В първата среща от втория кръг на Премиер Лигата тимът на Гуус Хидинк отстъпи с 1:2 като гост на Динамо (Москва). По този начин отборът от Махачкала има едва една точка след първите си две срещи, тъй като в на старта завърши 2:2 у дома с друг столичен тим - Локомотив (Москва). Тогава камерунската звезда на Анжи Самуел Ето'о пропусна дузпа в добавеното време.

В петък вечерта Анжи отново нямаше късмет в добавеното време. В 93-ата минута, при резултат 1:1, реферът Сергей Карасьов отсъди спорна дузпа в полза на Динамо заради игра с ръка на Одил Ахмедов в наказателното поле на Анжи. Ветеранът Андрий Воронин не сгреши от бялата точка и донесе трите точки на столичани, които бяха напът да запишат второ поредно равенство у дома след 2:2 с Волга на старта.

Динамо откри резултата в средата на първата част. В 26-ата минута Павел Соломатин получи хубав пас, навлезе в наказателното поле на гостите и с техничен удар изпрати топката в мрежата зад вратаря Владимир Габулов. В 33-ата минута проблемите за Анжи се увеличиха, тъй като Евертон Алмейда получи директен червен картон и остави гостите с 10 души на терена. Евертон бе отсранен от игра, тъй като реферът прецени, че е спрял непозволено откъсващия се сам срещу вратаря Габулов. В 83-ата минута обаче Анжи изравни резултата с попадение на Кристофър Самба. Защитникът се разписа с глава след центриране от корнер. Срещата вървеше към равенство, когато се стигна до спорната ситуация в добавеното време, предизвикала гнева на Хидинк и донесла първа победа на Динамо пред новия сезон.