Норич отдалечи Тотнъм от Шампионската лига

Тимът на Норич спечели с минималното 1:0 домакинския си мач срещу Тотнъм и по този начин взе първа победа от пет мача насам във Висшата лига, с което се отдалечи на четири точки от зоната на изпадащите, като в същото време спря "шпорите" по пътя им в битката за местата, даващи право на участие в Шампионската лига. Единстсвеното попадение в мача заби Робърт Снодграс в 47-ата минута. Тогава той получи топката от Брадли Джонсън и с удар от границата на наказателното поле матира Юго Лорис, за да вкара победния гол за "канарчетата". Това бе първият мач за "шпорите" под ръководството на Тим Шърууд, в който тимът не успява да отбележи гол, откакто специалистът застана начело на клуба през декември.

До края на мача гостите се опитаха с всички сили да стигнат поне до изравнително попадение, но техните нападатели Емануел Адебайор и Роберто Солдадо не бяха на познатото си ниво и положенията пред вратата на Джон Ръди се брояха на пръстите на едната ръка. Вратарят на домакините все пак имаше своята заслуга за победата, след като спаси удари на Насер Шадли и Адебайор, които можеше да попаднат в мрежата му.

Загубата оставя Тотнъм вече на шест точки от Ливърпул в борбата за четвъртото място. Норич пък взе важен успех в борбата за спасение, след като имаше само две точки от последните си четири срещи. Лошите новини за лондонския клуб пък се увеличиха с още една, след като още в 13-ата минута терена на "Кероу Роуд" напусна Етиен Капу, който получи контузия и все още не е ясно колко дълго време ще бъде извън игра.