Тотнъм взе аванс пред Евертън в битката за топ 4 (видео)

Тотнъм измъкна много важна победа с 1:0 срещу Евертън на "Уайт Харт Лейн" и се доближи на три точки от отбора на Ливърпул, който заема заветното четвърто място във временното класиране. Емануел Адебайор вкара единственото попадение в 65-ата минута и донесе този изключително важен успех на "шпорите" срещу директен конкурент в битката за топ 4.

Само една промяна бе направил Тим Шерууд в своя стартов състав, като на мястото на Роберто Солдадо започна Муса Дембеле. Шеймъс Коулман стартира за Евертън. Стивън Нейсмит и Стивън Пиенаар също бяха титуляри за "карамелите".

Леън Осман имаше четири възможности да открие резултата едва до осмата минута. Първо ударът на халфа мина встрани от вратата, след това Лорис успя да спаси, секунди по-късно Осман стреля с глава над вратата, а в края на тази серия отново стражът на "шпорите" излезе победител. Началото обаче бе повече от добро за гостите. Тотнъм отговори с опасен шут на Ериксен от пряк свободен удар. В 26-ата минута пък сантиметри не достигнаха на Адебайор, за да засече центриране на Дани Роуз отляво. В 35-ата минута и Кевин Миралас пропусна добра възможност, като стреля над вратата.

След почивката Адебайор пропусна с глава, но в 65-ата минута изведе домакините напред. Кайл Уокър изпълни бързо един пряк свободен удар в половината на Евертън, подаде към Аде, който овладя добре на гърди, след което стреля с левия крак в близкия ъгъл.

В заключителните минути на терена се появи Джърмейн Дефоу, който изигра последния си мач с екипа на Тотнъм.

С успеха "шпорите" се доближиха на три точки от Ливърпул. Евертън е на шеста позиция - на пет пункта зад градския си съперник.