Ливърпул съсипа Арсенал и показа, че може да се бори дори за титлата (видео)

Ливърпул разгроми лидера в Премиър лийг Арсенал с 5:1 на "Анфийлд", като мърсисайдци изиграха изключително силен двубой, в който доказаха, че имат потенциала да спорят дори за титлата през този сезон. Домакините нанесоха първия си удар още в 52-ата секунда, когато Мартин Шкъртел откри резултата, а до 20-ата минута бяха решили всичко в този двубой, след като водеха с 4:0. Словакът се разписа още веднъж (10'), а Рахим Стърлинг (17') и Даниел Стъридж (20') довършиха Арсенал. След почивката Стърлинг (52') добави още едно попадение, а Микел Артета вкара почетния гол за Арсенал от дузпа. Възпитаниците на Арсен Венгер, които преди този мач бяха със статута на най-силния гост във Висшата лига, заедно с Тотнъм, не успяха да покажат нищо на "Анфийлд", като особено лошо бе представянето им в отбрана.

Брендън Роджърс започна с идентична единадесеторка в трети пореден двубой. Това означаваше, че Али Сисоко и Джон Фланаган бяха крайни бранители, а Коло Туре и Мартин Шкъртел действаха в центъра на отбраната. Луис Суарес, Даниел Стъридж и Рахим Стърлинг стартираха в атака за домакините.

Джак Уилшир се завърна сред титулярите на Арсенал, след като се възстанови от контузия. Аарън Рамзи и Матийо Фламини бяха аут, а Алекс Окслейд-Чембърлейн, който вкара два гола срещу Кристъл Палас, също започна този двубой.

Домакините стартираха вихрено и още в 52-ата секунда излязоха напред в резултата. Джерард центрира от пряк свободен удар, а Шкъртел, който бе изпуснат от отбраната на Арсенал, засече отблизо  - 1:0. В осмата минута гостите бяха близо до изравняване, след като Миньоле изби в краката на Фланаган, топката се върна към вратата на домакините, но Шкъртел изчисти от краката на Монреал. Веднага след това Стъридж изведе Фланаган добре, но Шчесни изби. От последвалия корнер Шкъртел засече перфектно с глава за 2:0.

В следващите няколко минути Ливърпул пропусна още две страхотни положения. Първо Стъридж прехвърли Шчесни, но топката мина встрани. Секунди след това Луис Суарес със страхотен изстрел разтресе дясната странична греда, а Коло Туре не успя от няколко метра да прати рикоширалата топка в опразнената врата.

Домакините обаче продължиха да мачкат своя съперник, който бе изпаднал в нокдаун. В 17-ата минута "червените" се възползваха от нова грешка в отбраната на Арсенал. Хендерсън намери Суарес по дясното крило, уругваецът центрира перфектно по земя, а Стърлинг засече на далечната греда. В 20-ата минута Коутиньо изведе перфектно Стъридж зад гърба на неориентирания Косиелни. Нападателят на Ливърпул стреля покрай Шчесни за 4:0.

В 52-ата минута Туре изведе Рахим Стърлинг, Шчесни спаси първия удар на крилото, но при добавката 19-годшиният играч не сгреши за 5:0.

В 68-ата минута гостите получиха дузпа за нарушение на Стивън Джерард срещу Окслейд-Чембърлейн. Микел Артета бе точен от бялата точка за крайното 5:1.

След тази загуба Арсенал най-вероятно ще отстъпи първото място. Ливърпул пък се доближи на пет точки от върха, преди Манчестър Сити и Челси да са изиграли своите двубои от кръга.