Съндърланд отстрани "светците" и е на 1/4-финал и за "ФА Къп"

Тимът на Съндърланд победи гостуващия Саутхамптън с 1:0 и се класира за четвъртфиналите на турнира за Купата на Англия. Единственото попадение под дъжда на "Стейдиъм ъф Лайт" реализира Крейг Гарднър в 49-ата минута. Той се разписа със силен удар от 20 метра, при който топката се удари в напречната греда и тупна зад голлинията на Калвин Дейвис.

През първата част играта беше равностойна и двата тима трудно стигаха до положения. След почивката Съндърланд успя да поведе рано, а в 74-ата минута резервата Конър Уикъм можеше да удвои, но отблизо засече добро подаване на Себастиан Ларсон отдясно право в тялото на Калвин Дейвис. В последните минути Саутхамптън натисна и можеше да стигне до изравняване.

В 79-ата минута Натейниъл Клайн нахлув наказателното поле и подаде по тревата към Адам Лалана, който от 4-5 метра прати топката покрай целта. Две минути по-късно Рики Ламбърт направи пропуска на мача, след като от 2 метра стреля над гредата след ново добро подаване на Натаниел Клайн от дясно.

Съндърланд, който е финалист в турнира за Купата на лигата "Кепитъл Уан Къп", все пак удържа до края и продължава напред и в тази надпревара.