Шампионът Уигън продължава в 1/4-финалите

Носителят на трофея "ФА Къп" от миналата година Уигън продължава защитата на отличието си, след като се класира на 1/4-финалите на турнира с успех 2:1 при гостуването си на елитния Кардиф Сити. "Латикс" се справиха с възпитаниците Оле Гунар Солскяер след попадения на МакКан в 18-ата минута и Бен Уотсън в 40-ата. Фрейзър Кемпбъл изравни за домакините, но още преди почивката тимът от Чемпиъншип си върна преднината, която бе извоювал в първите минути на срещата. През второто полувреме домакините наложиха териториално преимущество, но не успяха да застрашат сериозно вратата на Али Ал Хабси.

Крис МакКан откри резултата в 18-ата минута, след като бе оставен абсолютно непокрит в наказателното поле на домакините от защитата на Кардиф. Фрейзър Кемпбъл успя да възстанови равенството с удар от десетина метра след продължително разбъркване в наказателното поле на Уигън. Невероятна бомба от над 20 метра на Бен Уотсън в 40-ата минута обаче донесе крайния успех на гостите.

През второто полувреме уелският клуб опита да наложи натиск и успя да пренесе играта в половината на Уигън, но без да успее да създаде достатъчно голови опасности, за да стигне до второ изравняване.