Новите нападатели на Хъл съсипаха Съндърланд

Тимът на Хъл Сити стигна до първа победа във Висшата лига през 2014 година, след като записа успех с 2:0 при гостуването си на намиращия се в отлична форма Съндърланд. Головете за отбора на Стийв Брус отбелязаха и двамата му нападатели и нови попълнения на "тигрите" от тази зима Шейн Лонг и Никица Йелавич, които се разписаха в 16-ата и 62-ата минута.

Гостите бяха улеснени в задачата си да стигнат до трите точки, след като Уес Браун от Съндърланд бе изгонен с директен червен картон в 4-ата минута на двубоя. Тогава той спъна откъсващия се сам срещу вратаря Шейн Лонг и бе изгонен от рефера Майк Джоунс, което допълнително обърка плановете на отбора на Густаво Пойет.

Само десет минути след червения картон Лонг откри резултата с глава след избиване на топката от страна на Вито Маноне, който опита да спаси удар на Джейк Ливърмор. След почивката Йелавич също с глава удвои аванса на гостите и подпечата трите точки за "тигрите".

Въпреки загубата Съндърланд остана извън зоната на изпадащите с 24 точки, една повече от Уест Бромич. Хъл пък се изкачи в горната половина на таблицата и зае десетото място, но има само три точки повече от "черните котки".