Евертън сломи Суонзи за "ФА Къп", Нейсмит герой за "карамелите"

Тимът на Евертън се класира за 1/4-финалите на турнира за Купата на Англия, след като победи с 3:1 състава на Суонзи на своя "Гудисън парк". В герой за тима на Роберто Мартинес се превърна появилият се като резерва в състава на испанския спец халф Стивън Нейсмит, който се разписа за 2:1, а след това бе спънат и за дузпа, от която Лейтън Бейнс оформи крайното 3:1 в полза на домакините. Преди почивката резултатът бе равен след попадения на Ласина Траоре и Джонатан де Гузман.

Ласина Траоре откри резултата на "Гудисън Парк" с първия си гол с екипа на "карамелите" още в 4-ата минута на срещата. Снажният таран на домакините чукна топката технично с пета след пас на Силвен Дистен и въпреки опитите на бранител на "лебедите" да предотврати гола, Евертън стигна до откриване на резултата. Само десет минути по-късно обаче Джонатан де Гузман възстанови равенството, след като бе изпуснат от отбраната на домакините и с глава преодоля Жоел Роблес за 1:1. До края на първата част играта бе равностойна без нито един от двата тима да вземе превес.

След почивката обаче Евертън натисна своя съперник и заслубено стигна до победата. Появилият се като резерва само минути по-рано Стивън Нейсмит даде аванс на своя отбор в 65-ата минута, след като се възползва от грешка на Нийл Тейлър, за да му отнеме топката и да преодолее Герхард Тремел за 2:1.

В 71-ата минута домакините затвърдиха своя аванс и на практика решиха крайния изход на двубоя, след като получиха правото да изпълнят дузпа за нарушение на Джаз Ричардс срещу отбелязалия второто попадение Стивън Нейсмит. От бялата точка Лейтън Бейнс оформи крайното 3:1, пращайки Тремел в другия ъгъл.

ЕВЕРТЪН - СУОНЗИ 3:1
1:0 - Траоре (4)
1:1 - Де Гузман (15)
2:1 - Нейсмит (65)
3:1 - Бейнс (72-д.)
Евертън (4-4-1-1): Жоел Роблес, Шеймъс Коулмън, Фил Ягиелка, Силвен Дистен, Лейтън Бейнс, Джеймс МакКарти, Гарет Бари, Рос Баркли (60-Стивън Нейсмит), Стивън Пиенаар, Кевин Миралас (87-Жерард Деулофеу), Ласина Траоре (60-Леън Осман)

Суонзи (4-4-2): Герхард Тремел, Джаз Ричардс, Кайл Бартли (30-Ашли Уилямс), Жорди Амат, Нийл Тейлър, Хосе Каняс, Джонатан де Гузман, Пабло Ернандес, Уейн Раутлидж (45-Нейтън Дайър), Ролан Ламa (69-Лирой Лита), Алваро Васкес

Жълти картони: Каняс, Лита, Амат (С)