Манчестър Сити тресна Челси и погледна заплашително към Барса (видео)

Отборът на Манчестър Сити се справи по категоричен начин с един от основните си конкуренти в Англия Челси и го отстрани с победа с 2:0 на своя "Етихад Стейдиъм" в 1/8-финален двубой от турнира за Купата на Англия. Възпитаниците на Мануел Пелегрини демонстрираха отлична игра точно преди сблъсъците с еврогранда Барселона в Шампионската лига и не оставиха шансове на "сините" от Лондон. Стеван Йоветич и Самир Насри отбелязаха попаденията във вратата на Чех, а още един гол на Джолиън Лескът бе отменен заради засада. По този начин "гражданите" продължават битката си за четири трофея през този сезон, след като се класираха на 1/4-финалите за "ФА Къп", вече са на финал за Купата на Лигата, а освен това продължават напред в Шампионската лига и са в борбата за титлата на Англия.

Черногорският национал Стеван Йоветич даде преднина на Манчестър Сити още в 16-ата минута на срещата. Нападателят завърши отлична атака на "гражданите" и след като бе изведен от партньора си в предни позиции Един Джеко, преодоля Петер Чех за 1:0. Само минута преди това домакините бяха пропуснали добра възможност да открият резултата, след като вратарят на Челси изпусна топката пред себе си след силен удар на Туре Яя и тя попадна в Йоветич, но той я прати над вратата.

До края на полувремето домакините продължиха да са по-активният отбор и пропуски пред вратата на Челси направиха Един Джеко и отново голмайсторът Йоветич. Гостите пък не показаха и моменти от вдъхновената игра, с която тотално обезличиха звездите на Пелегрини преди две седмици, за да спечелят на "Етихад" с 0:1. Този път Джеймс Милнър тотално обезличи звездата на лондончани Еден Азар и не позволи на белгиеца да гради играта на своя отбор по начина, по който го правеше в предишния сблъсък между двата тима.

След почивката домакините дръпнаха с два гола аванс след попадение на Самир Насри в 66-ата минута. Появилият се като резерва на Йоветич минути по-рано френски национал се разписа на празна врата след страхотно двойно подаване с испанското крило Давид Силва в наказателното поле на "сините" от Лондон. При паса на Насри към Силва преди гола обаче останаха сериозни съмнения за засада на испанеца, която обаче не бе маркирана от реферите.

Само минути по-късно топката за трети път попадна в мрежата на Чех след удар на Лескът, но този път съдиите отмениха попадението. И в този случай футболистът на Ман Сити бе зад отбраната на съперника.

До края на мача домакините продължиха да контролират напълно развоя на събитията и заслужено се поздравиха с победата. Те очакват утрешния жребий за 1/4-финалите и най-вече решителната фаза на Шампионската лига, където срещат един от най-добрите отбори в Европа.

МАНЧЕСТЪР СИТИ - ЧЕЛСИ 2:0
1:0 - Йоветич (16)
2:0 - Насри (67)
Манчестър Сити (4-4-2): Костел Пантилимон, Пабло Сабалета, Венсан Компани, Джолиън Лескът, Гаел Клиши, Джеймс Милнър, Хави Гарсия, Туре Яя, Давид Силва (69-Хесус Навас), Един Джеко (81-Алваро Негредо), Стеван Йоветич (60-Самир Насри)

Челси (4-2-3-1): Петер Чех, Бранислав Иванович, Гари Кейхил, Давид Луиш, Сесар Аспиликуета, Джон Оби Микел, Неманя Матич, Рамиреш (60-Фернандо Торес), Вилиан (70-Оскар), Еден Азар, Самуел Ето'о (45-Мохамед Салах)

Жълти картони: Компани, Туре, Йоветич (М), Луиш (Ч)

Съдия: Фил Дауд

Стадион: "Етихад Стейдиъм"