Арсенал и Ман Юнайтед разочароваха, проспаха 80 минути (видео)

Отборите на Арсенал и Манчестър Юнайтед не оправдаха очакванията за голямо дерби между два от най-силните отбора в Англия и завършиха наравно 0:0. Двубоят бе динамичен само в последните си десетина минути, когато и двата тима погледнаха по-смело към вратата на съперника и създадоха по няколко голови положения на сметката си, но без да успят да ги реализират. Най-доволен от нулевото равенство пък сигурно е Челси и неговият мениджър Жозе Моуриньо, които запазиха първото място в английската Висша лига въпреки грешната си стъпка при визитата на Уест Бромич (1:1) вчера.

Арсенал и Ман Юнайтед се оттеглиха на почивка при резултат 0:0 и без особено много опасни положения пред двамата вратари Войчех Шчесни и Давид де Хеа. Още в първата минута на срещата Робин ван Перси се откъсна сам срещу вратаря, но стреля в ръцете му. Вместо това положение да бъде само първото от много, както феновете се надяваха, до края на полувремето и двата тима почти не затрудниха двамата вратари, като или не успяваха да завършат с удар атаките си, или когато успяваха да го сторят, топката попадаше право в ръцете на пазещите и то при ниска скорост.

През второто полувреме играта продължи да бъде също толкова безинтересна, като нито веднъж в първите 30 минути на втората част двамата вратари не трябваше да се намесват решително. Чак в 77-ата минута Оливие Жиру се откри сам в малкото наказателно поле след центриране на Бакари Саня, но ударът му премина встрани от гредата.

Само три минути по-късно Робин ван Перси можеше да изведе пък гостите напред, след като Уейн Рууни го откри отлично в наказателното поле, но Шчесни изби удара с глава на холандския таран в горната си греда и по този начин спаси най-чистото положение в мача.

В 85-ата минута Де Хеа също трябваше да се намесва решително и да спасява вратата си от сигурен гол след добър удар на Оливие Жиру в близкия му ъгъл. До края на мача испанският вратар спаси още веднъж врата си след удар на Джак Уилшър.

Точката означава, че Арсенал остава на второто място в класирането с 56 точки, на една зад лидера Челси. Манчестър Юнайтед пък е седми с 42 след третия пореден мач, който "червените дяволи" не успяват да спечелят в Премиър лийг.