И Челси сбърка в борбата за титлата (видео)

Лидерът в класирането на Висшата лига Челси също допусна грешна стъпка в надпреварата за първото място, след като не успя да задържи аванса си при гостуването на Уест Бромич на "Дъ Хоутърнс" и стигна само до точка след равенство 1:1. Възпитаниците на Жозе Моуриньо поведоха след отлично първо полувреме в своя полза, но след почивката се прибраха учудващо дълбоко в собствената си половина и бяха наказани за това.

Резервата в състава на Уест Бромич Виктор Аничебе изравни резултата срещу Челси на "Дъ Хоутърнс" с попадение в 87-ата минута. Нападателят бе изпуснат в малкото наказателно поле от играещата отлично до този момент отбрана на Челси и с глава препарира Петер Чех за 1:1. Голът на тъмнокожия таран бе само завършекът на голям натиск от страна на домакините през цялата втора част. Пропуски пред вратата на Чех преди попадението на Аничебе направиха Крис Брънт, Тиеви Бифума и Саидо Берахино.

Отборът на Челси успя да поведе в резултата с последното докосване до топката за първото полувреме. Бранислав Иванович даде аванс на гостите с удар от няколко метра, след като бе оставен непокрит в наказателното поле пред Бен Фостър при изпълнение на поредния корнер пред вратата на домакините. През цялата първа част гостите от Лондон бяха по-активният отбор на терена, но не се виждаше как могат да стигнат до попадение, след като отбраната на "дроздовете" се справяше добре с центриранията пред Фостър.

Равенството означава, че Челси продължава отличната си серия от мачове без загуба във Висшата лига и вече 11 мача поред не познава вкуса на поражението. Това обаче едва ли топли толкова много "сините" от Лондон, които утре може да се окажат на третото място в таблицата, след като Арсенал и Манчестър Сити получават възможност да ги догонят. Уест Бромич пък взе нова изключително важна точка в борбата за спасение, но остава в зоната на изпадащите.