Уест Хам не спира да мачка в Премиър лийг

Тимът на Уест Хам продължава наказателната си акция в английската Висша лига, след като този път се разправи с 3:1 с гостуващия Саутхамптън на "Болейн Граунд" и по този начин записа четвърта поредна победа. Този път възпитаниците на Сам Алърдайс все пак допуснаха гол в своята врата, след като имаха три поредни "сухи мрежи". Те трябваше да обръщат резултата, след като Мая Йошида откри за "светците" след само осем минути игра.

"Чуковете" обаче се справиха с тази задача само в рамките на три минути, след като в 20-ата минута Мат Джарвис изравни с техничен удар покрай Артур Боруц, а в 23-ата Карлтън Коул оформи пълния обрат до 2:1. След почивката капитанът на домакините Кевин Нолан отбеляза поредния си гол този сезон, за да маркира крайното 3:1, изкачило лондончани вече в горната половина на таблицата с 31 точки. Саутхамптън пък остава на осмото място с 39.

Така Уест Хам, който в определени периоди от сезона бе на последното 20-о място в класирането на Висшата лига и дълго време бе в борбата за оцеляване, вече е на седем точки пред 18-ия Съндърланд и гледа по-спокойно към финалните мачове от сезона. Не се усеща толкова липсата и на звездата Андрю Каръл, който е наказан и пропусна последните три мача, в които съотборниците му взеха пълния актив от девет точки. Трябва да се отбележи, че гостите от Саутхамптън имаха сериозно игрово преимущество на "Болейн Граунд" днес, но отбраната пред Адриан дел Кастийо и отличната успеваемост на нападателите на Уест Хам гарантираха победата за домакините.