Арсенал се завърна на първото място в Англия

Тимът на Арсенал се завърна на първото място в класирането на английската Висша лига след победа с 2:0 в лондонското дерби срещу Кристъл Палас на "Емиратс". И двата гола за отбора на Арсен Венгер отбеляза крилото Алекс Окслейд-Чембърлейн, който реализира първите си попадения за сезона с екипа на "артилеристите". Юношата на Саутхамптън бе точен в 47-ата и 73-ата минута.

Алекс Окслейд-Чембърлейн даде аванс на "артилеристите" срещу "орлите" само минута и половина след подновяването на играта за второто полувреме. Крилото отбеляза първия си гол за сезона с екипа на Арсенал и първи от 2012 година с екипа на своя клуб във Висшата лига, след като получи диагонален пас от Сантиаго Касорла и с красив прехвърлящ удар преодоля Хулиан Сперони, за да даде аванс на домакините.

Само три минути след попадението на домакините за 1:0, вратарят на Арсенал Войчех Шчесни трябваше да спасява вратата си от сигурен гол. Камерън Джероум бе оставен непокрит в наказателното поле само на няколко метра от гредата и стреля с глава, но полският вратар на домакините отрази удара му.

В 73-ата минута отново Алекс Окслейд-Чембърлейн бе точен, удвоявайки аванса на домакините. Той завърши отлична комбинация на своя отбор, след като бе изведен в наказателното поле от Оливие Жиру и с диагонален удар покрай Сперони направи резултата 2:0.

Преди почивката Арсенал доминираше във владението на топката и по отношение на това къде се води играта, но успя да създаде едва едно положение пред вратата на Сперони. То бе в 38-ата минута, когато стражът трябваше да покаже класата си след удар с глава на Лоран Косиелни.

Победата е четвърта в последните пет мача за Арсенал, който събра 55 точки в актива си и всичко освен победа на Манчестър Сити в голямото дерби срещу Челси утре ще задържи отбора на Арсен Венгер на върха в английския елит. Кристъл Палас пък е точно над чертата на изпадащите отбори с 23 точки, на една пред 18-ия Уест Хам.