Саутхамптън не прости на Хъл Сити с исторически гол

Тимът на Саутхамптън постигна минимален успех с 1:0 при гостуването си на Хъл Сити. Единственият гол в мача бе дело на бранителя на гостите Жозе Фонте в 69-ата минута и може да се приеме за исторически в цялата история на футбола. Попадението на Фонте бе зачетено с новата компютърна система за отчитане на това дали топката е преминала голлинията, макар Джей Родригес да не остави всичко само на технологията и да бе забил топката в мрежата части от секундата по-късно.

Преди почивката и двата отбора треснаха гредите зад двамата вратари. Шейн Лонг с глава и Джей Родригес с техничен удар бяха близо до това да открият резултата, но бяха спрени от гредите.

След попадението на Жозе Фонте пък домакините се хвърлиха в мощен натиск и Соне Алуко и Никица Йелавич пропуснаха възможности да изравнят. Поражението остави "тигрите" на 13-о място в класирането, а отборът на Стийв Брус може да се свлече още по-надолу след изиграването на утрешните срещи. Саутхамптън пък е на осмото място с 39 точки в актива си.