Монако се издъни в Лориен, чака Бербатов да дебютира срещу ПСЖ (видео)

Новият отбор на Димитър Бербатов - Монако не успя да победи при гостуването си на Лориен в мач от 23-ия кръг на Лига 1 и мачът завърши 2:2. Монегаските дори могат да са доволни, че стигнаха до равенството, тъй като до 87-ата минута губеха с 1:2 и като цяло домакините имаха повече чисти положения за гол. Бербатов очаквано не бе в групата за мача.

Резултатът бе открит от Венсан Абубакар в 11-ата минута, който засече с глава отлично центриране на Кевин Моне-Паке. В края на първата част монегаските изравниха, когато Валер Жермен стигна до стрелкова позиция на границата на накзателното поле и с отличен удар не остави шансове на Флоран Шайно.

В средата на втората част "мерлузите" обаче отново стигнаха до ново попадение. При един удар на Грегори Бурион Даниел Субашич изби топката в краката на Абубакар, който подаде на празна врата на Жереми Алиадиер и бившият играч на Арсенал нямаше как да сбърка. Три минути преди края на мача обаче Монако стигна до точката. Лейвин Курзава получи топката от Лукас Окампос и след като я обработи в движение я прати в левия ъгъл на вратата.

По този начин Монако вече изостава на пет точки от Пари Сен Жермен. Монегаските са с 49 точки на втора позиция, а парижани са с 54. В следващия кръг е дербито между двата тима, когато най-вероятно ще бъде дебютът на Бербатов.